Buy professional website templates for an affordable price and sign up with the best web host.

Schola parafialnaSchola działa przy parafii od 2001 roku. Jej założycielem i pierwszym opiekunem był ksiądz Krzysztof Żak. Ks. Krzysztof pełnił tę funkcję 3 lata. Przez ten czas główną prowadzącą była Anna Noga. Na początku działalności  schola liczyła około 40 dziewcząt, próby odbywały raz w tygodniu, a schola urozmaicała swoim śpiewem ważniejsze uroczystości.

Drugim opiekunem scholi został ksiądz Klaudiusz Dziki, który pełnił tę funkcję przez 4 lata. Próby scholi prowadziła wtedy Maria Juraszek. Schola rozszerzyła swoją działalność o cotygodniowy śpiew na niedzielnej Mszy świętej.  Ksiądz Klaudiusz z wielkim sercem przyczyniał się do działalności scholi. Poza śpiewem na Mszach św. dzieci i młodzież ze scholi wraz ze służbą liturgiczną miały możliwość spędzenia niezapomnianych wakacji organizowanych przez księdza Klaudiusza.

Po odejściu ks. Klaudiusza na inną parafię jego następcą został ks. Marcin Suchanek. W ciągu 4 lat sprawowania przez niego pieczy nad scholą w naszej grupie powiększyło się grono gitarzystek dzięki czemu na Mszy można było usłyszeć już nie jedną gitarę, a trzy! Schola nadal ubogacała swoim śpiewem niedzielną Eucharystię i większe uroczystości parafialne, a oprócz tego miała możliwość zaprezentowania swoich umiejętności również poza parafią. Schola dwukrotnie wzięła udział w przeglądzie piosenki o Miłosierdziu Bożym w Chełmku, gdzie zdobyła wyróżnienie. Oprócz tego schola wystąpiła na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Religijnej Psallite Deo w Kętach, podczas którego zajęła drugie miejsce w swojej kategorii. Ks. Marcinowi również zawdzięczamy wiele niesamowitych wspomnień zdobytych podczas organizowanych przez niego rekolekcji.

Przez krótki okres czasu opiekunem scholi był ks. Krzysztof Mucha, a od 2011 roku grupą zajmuje się ks. Krzysztof Gałecki – proboszcz naszej parafii.

Schola parafialna nosi nazwę „Cantare” – co z łacińskiego oznacza śpiewać. Aktualnie grupa liczy około 25 osób. Próby odbywają się w każdą sobotę o godz. 10:30. Główne gitarzystki to Aleksandra Cul , Paulina Dziasek i Magdalena Mrowiec.

Czytanie na każdy dzień:

 Fragment z Ewangelii
z dzisiejszych czytań
liturgicznych

Wiadomości diecezjalne:

 Skrót najważniejszych wydarzeń
 z naszej diecezji w formie
krótkiego dziennika telewizyjnego

Copyright © 2023 Parafia Matki Bożej Różańcowej w Ostrem-Twardorzeczce. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Joomla 1.7 Templates designed by College Jacke