Buy professional website templates for an affordable price and sign up with the best web host.

Zespół CharytatywnyParafialny Zespół Charytatywny przy współpracy z Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej realizuje program pomocy żywnościowej najuboższym mieszkańcom Unii Europejskiej - PEAD 2011.

Program PEAD funkcjonuje w krajach Unii Europejskiej od 1987 roku. Podstawą jego stworzenia były ogromne nadwyżki żywności zgromadzone w magazynach agencji interwencyjnych krajów unijnych. Władze unijne nie były w stanie ani sprzedać ich w obrębie Unii, ani wyeksportować poza kraje członkowskie m.in. ze względu na wysokie koszty dopłat eksportowych. Jednocześnie magazynowanie nadwyżek wymagało coraz większych nakładów finansowych. W tej sytuacji uznano za zasadne rozdysponowanie części nagromadzonych zapasów wśród ludności ubogi

Artykuły spożywcze dostarczane są przez przedsiębiorców, którzy wybierani są w drodze przetargów organizowanych przez agencje płatnicze w państwach uczestniczących w realizacji tego mechanizmu. Podstawą realizacji PEAD jest rozporządzenie Komisji Europejskiej zezwalające na bezpłatne przekazywanie żywności pochodzącej z rezerw Unii Europejskiej poprzez Akredytowane Organizacje Charytatywne z krajów Wspólnoty, osobom najbardziej potrzebującym.

Dzięki współpracy z Caritas naszej diecezji dla 125 osób wydano 9151kg produktów żywnościowych składających się z 19 asortymentów. Zespół Charytatywny w naszej parafii działa przy współpracy z OSP Ostre.

Więcej informacji na temat Zespołów Charytatywnych diecezji Bielsko-Żywieckiej można znaleźć na stronie internetowej: http://caritas.bielsko.pl/about

Czytanie na każdy dzień:

 Fragment z Ewangelii
z dzisiejszych czytań
liturgicznych

Wiadomości diecezjalne:

 Skrót najważniejszych wydarzeń
 z naszej diecezji w formie
krótkiego dziennika telewizyjnego

Copyright © 2024 Parafia Matki Bożej Różańcowej w Ostrem-Twardorzeczce. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Joomla 1.7 Templates designed by College Jacke